Podnikatelia už majú k dispozícii eKasu od mobilného operátora

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Bratislava 12. apríla (TASR) - Od 1. apríla 2019 je zavedenie elektronickej registračnej pokladnice (eKasa) povinné pre nových používateľov registračných pokladníc a od 1. júla 2019 sa bude povinnosť vzťahovať už na všetkých. Podľa zverejnených údajov finančnej správy bolo vo februári v prevádzke vyše 230.000 elektronických registračných pokladníc.

Od ohlásenia vstupu operátora O2 do segmentu elektronických registračných pokladníc o riešenie O2 eKasa prejavili záujem už stovky podnikateľov. Predaj integrovaného riešenia zahŕňajúceho nielen zariadenia, ale aj pripojenie na internet, odštartoval po tom, ako sa v minulom týždni úspešne zavŕšil proces jeho certifikácie finančnou správou.

"Nové O2 eKasy prinášajú praktické výhody, vďaka ktorým sa podnikateľom môžu odbúrať mnohé administratívne úkony, ako napríklad denná uzávierka a pod. Keď sa naučia plne využívať všetky benefity, môže to pre nich znamenať nespornú výhodu," zdôrazňuje Tomáš Masár, riaditeľ stratégie v telekomunikačnej spoločnosti.

O2 eKasa po skúsenostiach z Česka zohľadňuje špecifikácie pre rôzne segmenty podnikania a je dostupná v dvoch variantoch podľa potrieb zákazníka. Navyše, integrované riešenie platobného terminálu je motivujúce pre platby kartou, čo ocenia aj prevádzky, ktoré doteraz takúto možnosť nemali.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.