Pravda: Sankcie zastavili export bagrov zo Slovenska

Foto: Logo Pravda

Bratislava 1. augusta (TASR) - Krupinská fabrika Way Industries poverila svoje obchodné oddelenie nájdením nových trhov za stratený odbyt v Rusku. Malé univerzálne cestné stroje slúžiace ako bagre, nakladače, odhŕňače totiž bez problémov môže v prípade potreby použiť aj ruská armáda, uvádza denník PRAVDA na druhej a tretej strane v článku s názvom "Sankcie zastavili export bagrov zo Slovenska". No a práve tovary dvojakého určenia schopné nasadenia pre armádu aj civilistov Európska únia (EÚ) zakázala vyvážať do Ruska.

V Bruseli už oficiálne schválené sankcie proti Rusku obmedzia aj prístup ruských bánk ku kapitálu v EÚ, zastavia dodávky zbraní do Ruska a tiež dodávky vyspelých technológií pre ropný priemysel. Sankcie začínajú platiť oddnes a sú trestom pre ruského prezidenta Vladimira Putina za postoj Ruska k bojom na Ukrajine. "V súvislosti so sankciami Európskej únie proti Ruskej federácii už dostalo obchodné oddelenie spoločnosti za úlohu nahradiť prípadné výpadky v odbyte na ruskom trhu inými exportnými teritóriami," povedal Peter Benčurik, hovorca Way Industries.

Podľa ministerstva hospodárstva sa zavedenie sankcií proti Rusku dotkne troch veľkých slovenských podnikov a viacerých menších firiem. Okrem Way Industries by sa mali sankcie dotknúť aj Leteckých opravovní Trenčín. Tie patria pod rezort obrany. Cestné mechanizmy do Ruska vyvážajú aj ďalšie slovenské firmy, ktorých vyjadrenie sa pre celozávodné dovolenky denníku nepodarilo získať.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.