Bystrický primátor na protest opustil napäté rokovanie zastupiteľstva

Banskobystrický primátor Peter Gogola Foto: TASR/Dušan Hein

Banská Bystrica 28. októbra (TASR) – Banskobystrický primátor Peter Gogola sa hneď v úvode dnešného posledného zasadnutia mestského zastupiteľstva (MsZ) v tomto funkčnom období postaral o nečakaný úvod. Z rokovania MsZ na protest odišiel. Od niektorých poslancov si za to pri odchode vyslúžil slová ako "hanba" a "fúj".

"Zvažoval som, či zvolať 31. zasadnutie. Atmosféra pred komunálnymi voľbami je krajne napätá. V lokálnych médiách som kritizovaný a zosmiešňovaný a aj výsledky mojej práce. Odmietam byť figúrkou predvolebnej frašky, som tým znechutený," reagoval pred 22 prítomnými poslancami Gogola.

Ako tiež dodal: "Nechcem byť partnerom ľuďom, ktorí sú figúrky bez politickej morálky popoťahované pánom Pellegrinim." Gogola vzápätí opustil rokovaciu sálu.

Má sa rokovať o rozpočte

V programe dnešného MsZ je aj rozpočet mesta na rok 2015. Ten mal predkladať práve primátor, no jeho návrh neprešiel finančnou komisiou a ani mestskou radou. Banská Bystrica tak pravdepodobne znova začne budúci rok v rozpočtovom provizóriu. Niektorí poslanci za Smer-SD, ktorí majú väčšinu v "malom" parlamente, už dopredu avizovali, že návrh rozpočtu nepodporia. Nielenže im ho primátor predkladá neskoro, ale obsahuje aj veci, ktoré mu už viackrát vyčítali.

Predvolebná kampaň v meste pod Urpínom naberá na obrátkach. Opätovne kandidujúci Gogola spustil svoju kampaň pod heslom: "Kto zablokuje čachre mestských poslancov SMERu?"

Tí mu odpovedali otvoreným listom, v ktorom sa okrem iného uvádza: "S poľutovaním sledujeme štýl vašej predvolebnej kampane. Tak ako ste v nej zneužili logo spoločnosti Google, tak ste zneužili aj korektné a na vzájomnej úcte a rešpekte vybudované vzťahy s členmi nášho poslaneckého klubu Smer–SD. Aj keď sme si už v roku 2010 dobre uvedomovali, že ste do funkcie primátora nastúpili absolútne nepripravený, bez jasnej vízie, bez schopností pozdvihnúť naše mesto a najmä v pevnom zovretí vášho sponzora Miroslava Rybára, snažili sme sa vám vždy pomáhať. Počas celých štyroch rokov, keď postupne od vás odskočili všetci vaši podporovatelia a nezávislí poslanci vás v MsZ pravidelne podrážali, stáli sme pri vás a pomáhali sme. My útočiť nebudeme..."

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.