Tretinu obetí obchodovania s ľuďmi tvoria deti

Turecký vojak nesie na rukách stratené dieťa po tom, ako tisícky nových sýrskych utečencov z kurdského mesta Kobané prekročili hranice Yumurtalik pri tureckom meste Suruc 2. októbra 2014. Foto: TASR/AP

Viedeň 24. novembra (TASR) - Najviac obetí obchodovania s ľuďmi - až jednu tretinu - tvoria deti, a ich podiel stále rastie. Vyplýva to z dnešnej správy Úradu OSN pre drogy a kriminalitu (UNODC) so sídlom vo Viedni, napísala agentúra DPA.

Problém je podľa správy UNODC najakútnejší v Afrike a na Blízkom východe. Medzi obeťami obchodovania s ľuďmi tam tvoria väčšinu chlapci a dievčatá. Tento typ zločinu je však globálnym fenoménom.

Ľudskoprávna organizácia vyzbierala informácie o obetiach zo 152 krajín. Vykonávať sexuálne práce, nútené práce a iné aktivity proti ich vôli ich nútili v 124 krajinách.

Napriek tomu, že väčšina krajín disponuje zákonmi proti obchodovaniu s ľuďmi, uplatňujú sa iba zriedka. "A výsledkom je, že počet odsúdení v týchto prípadoch ostáva extrémne nízky," uvádza v správe šéf UNODC Jurij Fedotov.

Medzi rokmi 2010 až 2012 zaznamenali v 40 percentách krajín žiadny, alebo veľmi nízky počet odsúdení ročne.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.