Údajná vrahyňa je už za mrežami. Zabila 7 svojich detí plus neter

Záchranári dávajú pásku pred plot domu v austrálskom meste Cairns v štáte Queensland, kde polícia objavila osem mŕtvych detí a zranenú ženu, 19. decembra 2014. Podľa agentúry Reuters, ktorá sa odvoláva na miestne médiá, boli obete dobodané. Polícia to zatiaľ nepotvrdila. Mužov zákona zalarmovala správa o vážne zranenej žene. Po príchode do jej domu tam našli telá detí vo veku od 18 mesiacov do 15 rokov. Foto: TASR/AP

Sydney 19. decembra (TASR) - Austrálska polícia v sobotu zatkla za podozrenie z vraždy ôsmich detí zranenú ženu, ktorú úrady našli v piatok ráno spolu s telami detí v dome v meste Cairns v štáte Queensland. Žena je matkou siedmich z nich. Ôsme dieťa bola jej neter.

Detektív Bruno Asnicar z queenslandskej polície uviedol, že 37-ročná žena, ktorú našli v dome spolu s mŕtvymi deťmi, je momentálne pod policajným dozorom v nemocnici v Cairns. Zotavuje sa z bodných rán na hrudníku. Žena, ktorej totožnosť odmietli zverejniť, by mala byť pri vedomí a spolupracovať s políciou.

Asnicar dodal, že polícia v súvislosti s incidentom nepátra po ďalších potenciálnych útočníkoch.

Úrady sa zatiaľ nevyjadrili k príčine smrti ôsmich maloletých. Asnicar povedal, že polícia analyzuje niekoľko nožov, ktoré sa našli v dome, a mohli byť použité ako smrtiaca zbraň. Podľa agentúry AP mali deti od 18 mesiacov do 14 rokov.

Policajti boli privolaní na miesto činu po tom, čo dostali správu, že v inkriminovanom dome je žena s vážnymi poraneniami. Po príchode na miesto však okrem zranenej ženy našli aj telá detí.

Austrálsky premiér Tony Abbott sa v súvislosti s tragédiou vyjadril, že ide o bolestnú správu. "Každý rodič by pociťoval srdce zvierajúci smútok nad tým, čo sa stalo. Je to príšerný čin."

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.