Spojené štáty zakázali investície na Kryme

Alegorická karikatúra ruského prezidenta Vladimira Putina ukazujúca svaly a bombu s nápisom Krym pred tradičným fašiangovým sprievodom v Düsseldorfe 3. marca 2014. Pouličnými karnevalmi v Mainzi, Kolíne a Düsseldorfe každoročne na Ružový pondelok vyvrcholí v Nemecku karnevalová sezóna. Foto:

Washington 20. decembra (TASR) - Spojené štáty plánujú zakázať vývoz a dovoz tovarov, technológií a služieb do alebo z oblasti Ruskom anektovaného Krymu. Povedal to v piatok americký prezident Barack Obama. Ten zároveň vyzval Rusko, aby ukončilo anexiu tohto územia.

Na základe nariadenia podpísaného Obamom americké spoločnosti a fyzické osoby nemôžu nakupovať nehnuteľnosti na Kryme ani finančne podporovať podniky na tomto polostrove.

Obama v piatok tiež poveril americké ministerstvo financií, aby uvalilo sankcie na jednotlivcov a spoločnosti, ktoré v tejto oblasti podnikajú. Sankcie sa vzťahujú na celkom 24 Ukrajincov a Rusov a niekoľko podnikov, ktoré podľa USA prispievajú k destabilizácii Ukrajiny. Ako uviedla agentúra Reuters, tento krok Obamovej administratívy prichádza v tesnom závese za štvrtkovým rozhodnutím Európskej únie zakázať investičné aktivity na Kryme.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.