Lukašenko potvrdil, že by sa mal stretnúť s Porošenkom

Bieloruský prezident Alexander Lukašenko Foto: TASR/AP

Kyjev 20. decembra (TASR) - Bieloruský prezident Alexander Lukašenko v piatok potvrdil, že by sa mal v nedeľu 21. decembra stretnúť v Kyjeve s ukrajinským partnerom Petrom Porošenkom, informovala agentúra RIA Novosti.

"S ukrajinským prezidentom sa zrejme stretnem v nedeľu. Včera mi telefonoval a žiadal o schôdzku a prediskutovanie istých tém. Súhlasil som, pretože za súčasných okolností musíme prediskutovať isté záležitosti," povedal Lukašenko.

Porošenkov hovorca predtým uviedol, že stretnutie prezidentov "vôbec nesúvisí" s medzinárodnou kontaktnou skupinou, pokúšajúcou sa vyriešiť konflikt so separatistami na východe Ukrajiny.

Bielorusko bolo v septembri hostiteľom významného kola mierových rozhovorov, ktoré viedla kontaktná skupina vyslancov z Ruska, Ukrajiny a Organizácie pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE). Vtedy dosiahli kľúčovú dohodu o prímerí v ukrajinskom konflikte.

Porošenko 17. decembra avizoval, že nové kolo rozhovorov kontaktnej skupiny sa uskutoční v Minsku v nedeľu 21. decembra.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.