Milan Lasica sa v čase Vianoc rád díva v televízii na filmy o Ježišovi

Milan Lasica Foto: TASR/Martin Baumann

Bratislava 20. decembra (TASR) - Začiatkom mesiaca prezentovala čitateľom v Bratislave svoju novinku Všetko o mojom otcovi spisovateľka Hana Lasicová. V knižke s podtitulom 100+ odpovedí Milana Lasicu na otázky, ktoré mu nikto predtým nepoložil, vyspovedala svojho slávneho otca, ktorý v rozhovore oprášil aj spomienky na všetky sviatky. Dôverné "zhováranie" neobišlo ani vianočný čas. "Vianoce som miloval, a to mi zostalo, je to krásny rodinný sviatok, najrodinnejší. Možno istý čas, keď som dospieval a moja rodina sa vlastne rozpadla, tak mi to tak veľa nehovorilo, ale vrátilo sa to s našou rodinou," prezradil dcére Milan Lasica a priznal aj to, že sa v čase Vianoc rád díva v televízii na filmy o Ježišovi. "Ten príbeh, jeden zo základných, je fascinujúci," dopĺňa umelec, ktorý ako dieťa oslavoval každé Vianoce v Pliešovciach.

"Najprv sme boli v kostole, potom sa rozbaľovali darčeky spod stromčeka a nakoniec bola večera, opekance s makom, cesnak a med, kapustnica a klobása s chrenom. Kapor až neskoršie, keď sme Vianoce oslavovali v Bratislave."

Lasicova dcéra Hanka, autorka intímnej, vtipnej a zároveň úprimnej knižnej kolekcie rozhovorov so slávnym otcom pre TASR priznala, že jej vlastná rodina Vianoce až tak veľmi intenzívne neprežíva. "Je to taká voľná disciplína, už to nesilíme," dopĺňa s tým, že tento rok sa celá rodina Lasicovcov pod jednou strechou zrejme nestretne. "Je to náročné, lebo moja sestra pracuje v Škótsku a tam nemajú 24. decembra voľno, určite nebudeme všetci spolu."

Spisovateľka a dvojnásobná mamička na materskej ďalej prezradila, že vianočné menu v jej rodine bude skôr moderné ako tradičné. "Minulý rok sme išli kúpiť morskú rybu pražmu a tú sme si spravili so šalátom, s kukuricou. Uvidíme, ako to bude teraz," uzavrela s úsmevom.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.