Počet civilných obetí v afganskom konflikte dosiahol tento rok rekord

Afganské bezpečnostné sily vyšetrujú prípad samovražedného útoku, ktorý sa odohral vo štvrtok 18. decembra 2014 v Kábule. Pri útoku zahynul afganský policajt. Foto: TASR/AP

Kábul 20. decembra (TASR) - Počet civilných obetí v afganskom konflikte dosiahol tento rok rekordnú výšku, len v porovnaní s vlaňajškom stúpol o 19 percent, informovala dnes Pomocná misia OSN v Afganistane (UNAMA).

Od začiatku roka do konca novembra zahynulo v Afganistane 3188 civilistov a 6429 ďalších utrpelo zranenia, citovala z výročnej správy UNAMA agentúra DPA.

"Počet zabitých a zranených civilistov v Afganistane je tento rok najvyšší, aký OSN zaregistrovala... Akcie pozemných jednotiek a improvizované výbušné zariadenia sú hlavnými príčinami civilných obetí," uviedla UNAMA.

K zvýšeným civilným stratám dochádza v čase, keď sa do konca tohto roka majú po 13 rokoch stiahnuť z krajiny bojové jednotky medzinárodnej koalície.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.