Réway po debakli s Kanadou: Nezachytili sme úvod

Na snímke útočník tímu slovenských hokejových reprezentantov do 20. rokov Martin Réway počas tréningu. Foto: TASR/Martin Baumann

Montreal 27. decembra (TASR) - Slovenským hokejistom nevyšiel vstup do svetového šampionátu hráčov do 20 rokov, keď v piatkovom stretnutí v Montreale prehrali s domácou Kanadou vysoko 0:8.

Duel bol vyrovnaný iba v úvode. Skóre sa menilo už po piatich minútach hry, keď peknú akciu Sama Reinharta s Anthonym Duclairom zakončil Robby Fabbri. Slováci mali vzápätí veľkú šancu vyrovnať, ale Zacha Fucaleho v bránke "javorových listov" zo skrumáže neprekonali Pavol Skalický ani Matúš Sukeľ.

Kanaďania potom zapli na vyššie obrátky, mladí Slováci za nimi nestíhali najmä v rýchlosti a kombináciách. Domáci pridali ďalšie dva góly ešte v prvej tretine. Po presnom zásahu Braydena Pointa, ktorý v 32. minúte zvýšil na 5:0, vystriedal Denisa Godlu v bránke Slovenska Dávid Okoličány. Ten si udržal čisté konto iba päť minút, Max Domi sa presadil proti dvojici obrancov hostí a presnou strelou švihom do ľavého horného rohu upravil na 6:0.

Článok s fotkami a videami zo zápasu, ako aj ďalšie výsledky si pozrite TU na portáli Teraz.sk.

Kanaďania napokon pridali ešte dva góly a triumfovali jednoznačne 8:0. Súpera prestrieľali v pomere 34:12 a neinkasovali ani raz. "Javorové listy" tak nepripustili drámu z vlaňajšieho šampionátu vo švédskom Malmö, kde so Slovákmi prehrávali po dvoch tretinách 2:3, aby nakoniec priebeh zápasu otočili a vyhrali 5:3.

Domáceho trénera Benoita Groulxa potešil najmä fakt, že do streleckej listiny sa postupne zapísali až siedmi hráči. A to ešte nebodovala najúdernejšia formácia Kanady Connor McDavid - Curtis Lazar - Nick Ritchie. "Som rád, že góly dávali najmä hráči z tretieho a štvrtého útoku. Dnes rozhodla naša rýchlosť, súper nás nestíhal brániť. Máme vyváženú ofenzívnu silu vo všetkých útokoch a bolo to vidieť aj na ľade," komentoval priebeh stretnutia kouč Groulx pre televíziu TSN.

Kapitán mladých Slovákov Martin Réway videl príčiny prehry najmä v pokazenom úvode. "Na šampionáte tejto vekovej kategórie hrám už tretí rok, vždy sme hrali s Kanadou viac menej vyrovnanú partiu. Vedeli sme, že súper má silu, ale spoluhráčom som pred zápasom vravel, že sa dá s nimi hrať. Žiaľ, v prvých dvoch tretinách sme vôbec nehrali dobre," povedal po zápase Réway.

Ďalším súperom Slovákov bude v sobotu výber Fínska, Kanaďania si zmerajú sily s rovesníkmi z Nemecka.