Bežci začnú silvestrovské oslavy v Bratislave

Ilustračné foto. Foto: TASR/František Iván

Bratislava 27. decembra (TASR) – Oslavy záveru roka v Bratislave opäť začnú dopoludnia bežci. Správa telovýchovných a rekreačných zariadení (STARZ) spolu s hlavným mestom pripravuje 26. ročník populárneho Silvestrovského behu cez bratislavské mosty.

Na tento 10 km beh sa na internete už prihlásilo takmer 500 mužov a žien. Ďalší záujemcovia majú túto možnosť do 29. decembra na stránkach www.starz.sk a www.vos-tpk.sk alebo osobne 31. decembra medzi 8.30–9.30 h v priestore pred Ekonomickou univerzitou na Dolnozemskej ceste 1 v Petržalke. Tam je aj pre prihlásených pretekárov prezentácia a vyzdvihnutie štartovných čísiel s čipmi. Všetci spoločne vyštartujú o 10. hodine a pobežia popri Dunaji po trase Prístavný most – Most Apollo – nábrežie Dunaja – Most SNP (pešia lávka do mesta) – Most SNP (pešia lávka do Petržalky) a po nábreží Dunaja do cieľa pod Most Lafranconi.

V ostatných rokoch systematické kondičné behanie ako zdravý životný štýl získava na popularite a uplatňuje ho čoraz viac Slovákov. Mnohí z nich chcú takto aktívne osláviť aj koniec roka. V ústrety im vychádzajú organizátori, ktorí v rôznych lokalitách pripravujú silvestrovské behy. Športovci si môžu vybrať z tejto pestrej ponuky: Piešťany, Dubnica nad Váhom, Bratislava, Senica, Prešov, Humenné, Nitra, Vrútky, Dolné Orešany (o. Trnava), Michalová (o. Brezno), Horovce (o. Michalovce) a Lietava (o. Žilina). Novoročné behy 1. januára pripravujú organizátori v Trnave a Košiciach.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.