Kladzanské ľudové divadlo uvedie novú hru s názvom Kráľ Zemplína

Foto z predstavenia Kladzanského ľudového divadla Zempline rozpravki pre dospelich. Foto: Kladzanské ľudové divadlo

Kladzany 27. decembra (TASR) - V Dome kultúry v obci Kladzany sa na sklonku tohto roka už tradične stretnú milovníci divadelnej komédie. Tamojší ochotníci pre nich naštudovali novú satirickú hru s názvom Kráľ Zemplína.

Kladzanské ľudové divadlo (KĽUD), ktoré založili miestni nadšenci pred 16 rokmi, je najvýraznejším reprezentantom ochotníckej scény na území Vranovského okresu.

V spomenutej hornozemplínskej obci má divadlo už vyše 80-ročnú tradíciu. Amatérski herci sa na prelome starého a nového roka pravidelne predstavujú s novou hrou pred domácim publikom.

"Naše nové predstavenie je komédiou s prvkami absurdného divadla. Je inšpirovaná známou hrou Alfreda Jarryho - Kráľ Ubu, a skutočným príbehom boháča, ktorý sa vyhlasoval za kráľa Zemplína," uviedol pre TASR, herec, scenárista a režisér divadla v jednej osobe, Jozef Jenčo.

Súčasťou utorkovej (30.12.) divadelnej premiéry bude podľa jeho slov aj krátky animovaný film, ktorý takisto režíroval zmienený súbor z obce Kladzany.

Amatérske divadlo sa so svojou novou hrou, ktorá je rovnako ako i tie z uplynulých rokov, interpretovaná v zemplínskom nárečí, chystá v nasledujúcich mesiacoch na turné po viacerých obciach a mestách Slovenska.

KĽUD je dobre známe aj za hranicami Vranovského okresu. Do povedomia slovenskej verejnosti sa dostalo v roku 2011, keď získalo na festivale humoru a satiry Kremnické gagy s hrou Žvirata na deskoch cenu Stana Radiča za objav roka.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.