Prvým bábätkom, ktoré sa vypýtalo na svet v Prešove, je malá Sofia

ilustračné foto Foto: TASR/Martin Baumann

Prešov 1. januára (TASR) - Prvým dieťaťom roka 2015, ktoré sa narodilo vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou (FNsP) J. A. Reimana v Prešove, je Prešovčanka Sofia. "Na svet prišla o 2.38 h. Dievčatko meria 46 cm a má hmotnosť 2790 gramov. Narodila sa prvorodičke v starej pôrodnici," informovala TASR hovorkyňa FNsP Renáta Cenková.

Doplnila, že prešovskí traumatológovia počas silvestrovskej noci mali rušno. "Ambulantne ošetrili 12 pacientov (9 mužov a 3 ženy), pričom zdravotný stav jedného z nich si vyžiadal hospitalizáciu. Pri skoku zo schodov si zlomil obidve pätové kosti," dodala.

Ostatné zranenia mali charakter tržných rán či pomliaždenín. Väčšina ošetrených sa počas osláv Silvestra potužila alkoholom. "Nezaevidovali sme žiadny závažný úraz a devastačné poranenia po manipulácii s pyrotechnikou a ani jedno zo zranení si nevyžiadalo operačný zákrok," uzavrela Cenková.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.