I. Štefanec sa ešte nerozhodol, či SDKÚ-DS opustí, alebo v nej zostane

Ivan Štefanec, archívne foto Foto: TASR

Bratislava 19. januára (TASR) - Europoslanec Ivan Štefanec sa ešte stále definitívne nerozhodol, či v SDKÚ-DS zostane, alebo ju opustí ako viacerí z jeho kolegov. Povedal to dnes pre TASR s tým, že sa stále rozpráva s ľuďmi, s ktorými spolupracoval a naďalej spolupracuje. S rozhodnutím sa nechce unáhliť. "Chcem sa rozhodnúť zodpovedne," poznamenal.

Naďalej trvá na tom, že SDKÚ-DS je projekt splnenej historickej úlohy. Zo strany odišli už Lucia Žitňanská (dnes Most-Híd), Miroslav Beblavý (dnes Sieť), Magdaléna Vášáryová, zakladateľ Mikuláš Dzurinda aj Ivan Mikloš. Nasledovali Martin Fedor (dnes Sieť) a Viliam Novotný, ktorý pomáha Eve Babitzovej s jej stranou Šanca. SDKÚ-DS opustil aj exminister školstva Eugen Jurzyca, ktorý sa pripojil k SaS, a tiež Jozef Mikuš, ktorý sa zatiaľ nezaradil k inej strane. Stranu opúšťajú aj radoví členovia, nielen funkcionári.

V Národnej rade SR zostali za SDKÚ-DS už len predseda Pavol Frešo a pokladník Ľudovít Kaník, strana už nemá poslanecký klub. Zostali jej ešte europoslanci Ivan Štefanec a Eduard Kukan, ktorý povedal, že zostane do konca. SDKÚ-DS sa čoraz častejšie objavuje v prieskumoch verejnej mienky pod hranicou zvoliteľnosti.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.