Dánska premiérka navštívila zdravotníkov bojujúcich proti ebole

Zdravotníci bojujú proti ebole. Foto: TASR/AP

Kodaň 20. januára (TASR) - Dánska premiérka Helle Thorningová-Schmidtová navštívila v pondelok v africkej Sierre Leone zdravotníckych pracovníkov zo svojej vlasti, ktorí tam bojujú proti šíreniu epidémie eboly. Stala sa tak prvou šéfkou západnej vlády, ktorá navštívila túto krajinu od vypuknutia eboly vlani v marci.

Thorningová-Schmidtová navštívila skupinu 20 dánskych lekárov a ošetrovateľov, ako aj zdravotnícky tím z Írska, a to v stredisku na liečenie eboly v meste Port Loko, píše týždenník The Copenhagen Post. Premiérka po pristátí v metropole Freetown navštívila aj dánsku nákladnú loď používanú na prepravu vozidiel OSN.

"Je dôležité, aby krajiny ako Dánsko vyjadrovali podporu a spolupatričnosť so Sierrou Leone a inými západoafrickými štátmi postihnutými ebolou. Ide o strašnú chorobu prekračujúcu hranice, pričom získať nad ňou kontrolu je možné iba vtedy, ak si budeme vzájomne pomáhať," uviedla Thorningová-Schmidtová.

Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) dosiaľ zaregistrovala 21.296 osôb infikovaných ebolou počas aktuálnej epidémie. Z nich 8429 tomuto ochoreniu podľahlo, pripomínajú dánske noviny.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.