Igor Plotnickij prisľúbil referendum o budúcnosti Ukrajiny

Igor Plotnickij Foto: 112.ua

Moskva 27. februára (TASR) - Líder samozvanej Luhanskej ľudovej republiky (LĽR) Igor Plotnickij prisľúbil konanie referenda o budúcnosti tejto neuznanej odštiepeneckej republiky na východe Ukrajiny v prípade, ak zo strany Kyjeva dôjde k politickým reformám. Informovala o tom dnes agentúra TASS.

"Ak tu bude nová, reorganizovaná Ukrajina, štát, ktorý nebude nazývať Rusko agresorom a nás separatistami či teroristami, potom nevidím dôvod, prečo by sa nemohlo uskutočniť referendum. Ľudia v ňom vyjadria svoju vôľu a povedia nám, s kým a ako chcú žiť," povedal Plotnickij pre televíznu stanicu Rossija 24.

"Ukrajinu neodpísali, pretože je to náš sused. To, či zostaneme v jej hraniciach alebo nie, záleží najmä od toho, ako bude Ukrajina vyzerať v budúcnosti. Nacistická a banderovská Ukrajina nie je nič pre nás. Všetky opatrenia, ktoré boli zapracované do minského dohovoru, sú dôkazom toho, že dávame Kyjevu ešte jednu šancu na zmenu politického systému," dodal líder LĽR.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.