Chrípka pod Zoborom je na ústupe, najviac chorých je malých detí

Ilustračné foto Foto: TASR/Henrich Mišovič

Nitra 2. marca (TASR) – Pokles chorobnosti na chrípku v Nitrianskom kraji zaznamenal Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Nitre v priebehu minulého týždňa. Celkovo bolo zaznamenaných 14.999 akútnych respiračných ochorení. Z tohto počtu šlo o chrípku v 3515 prípadoch.

„Predstavuje to pokles chorobnosti chrípky o 13 percent oproti predchádzajúcemu týždňu,“ informoval RÚVZ v Nitre. Aj keď je chrípka už tretí týždeň na ústupe, stále pre vysokú chorobnosť zostávajú v kraji viaceré školy zatvorené. „Výchovno-vzdelávací proces bol prerušený v 11 základných a siedmich materských školách v okrese Komárno, Levice, Nitra, Nové Zámky, Šaľa, Topoľčany a Zlaté Moravce,“ uvádza sa v správe RÚVZ.

Najviac chorých bolo v uplynulom týždni medzi deťmi vo veku do päť rokov. Priebeh ochorení bol komplikovaný u 570 osôb. Z celkového počtu hlásených prípadov bolo 56,1 percenta zápalov prínosových dutín, 26,3 percenta zápalov pľúc a 17,6 percenta zápalov stredného ucha. Ochorenia hlásilo 71 percent praktických lekárov pre deti a dorast a 71 percent lekárov pre dospelých.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.