Muž sa lekárom na košickej onkológii vyhrážal zastrelením

Ilustračné foto. Foto: TASR/Alexandra Mošková

Košice 2. marca (TASR) – Zo spáchania prečinu násilia proti skupine obyvateľov polícia v Košiciach obvinila 59-ročného muža z Moldavy nad Bodvou. "Obvinený sa vo štvrtok 26. februára v kancelárii onkologického ústavu v Košiciach vyhrážal lekárom ublížením na zdraví a smrťou. Následne v ten istý deň v priestoroch Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou sa vyjadril, že by bolo najlepšie všetkých, ktorí ublížili jeho manželke a jemu, postrieľať," uviedol dnes košický krajský policajný hovorca Alexander Szabó.

Nasledujúci deň sa muž podľa polície počas telefonického rozhovoru vyhrážal postrieľaním aj tým, ktorí neposkytli dostatočnú a rýchlu zdravotnú starostlivosť jeho manželke. "Takto vzbudil u poškodených lekárov dôvodnú obavu o ich životy a zdravie. Obvineného ešte v piatok (27. 2.) polícia zadržala a umiestnila do cely policajného zaistenia," dodal Szabó. V prípade dokázania viny hrozí mužovi až dvojročné väzenie.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.