Písomné maturity sa začali, žiaci vypĺňajú test zo slovenčiny

Žiači na Strednej priemyselnej škole na Fajnorovom nábreží absolvovali externú časť maturitnej skúšky (písomné maturity) zo slovenského jazyka a literatúry pomocou počítačov a online pripojenia (e-test). Bratislava, 17. marca 2015 Foto: FOTO TASR - Michal Svítok

Bratislava 17. marca (TASR) – Na 729 stredných školách dnes začali písomné maturity. Žiaci doobeda vypĺňajú testy zo slovenčiny, poobede ich čaká sloh. Vybrať si budú môcť zo štyroch tém, ktoré prostredníctvom rozhlasu vyhlásia o 12.20 h.

Písomné maturity zo slovenského jazyka a literatúry dnes absolvuje 44.712 a zo slovenského jazyka a slovenskej literatúry 2059 žiakov. Časť maturantov vypĺňa maturitné zadania aj elektronickou formou. Testy pre papierovú aj elektronickú formu sú rovnaké.

Na Strednej priemyselnej škole strojníckej na Fajnorovom nábreží v Bratislave dnes maturuje väčšina žiakov práve elektronicky. "Naši žiaci, ktorí pristúpili k tejto skúške vôbec po prvýkrát, majú šancu zo zákona maturovať zo slovenského jazyka túto časť pomocou počítača. Všetci žiaci, ktorí mohli, si radšej zvolili počítač ako klasické písanie testu," uviedol pre TASR riaditeľ školy Felix Dömény.

Podľa neho je počítačové prostredie pre žiakov prirodzené. "Je to budúcnosť a som veľmi rád, že ju môžem žiť. Je to budúcnosť, ktorá nás čaká, pretože výpovedná hodnota takejto maturitnej skúšky je oveľa väčšia. I keď príprava je veľmi náročná," dodal riaditeľ školy.

Písomné maturity budú pokračovať v stredu (18.3.) testom z cudzích jazykov. Žiaci, ktorí si vybrali ako jeden z maturitných predmetov matematiku, budú písať test vo štvrtok (19.3.). Týždeň písomných maturít v piatok (20.3.) uzavrú žiaci zo škôl národnostných menších, ktorých čaká test a slohová práca z maďarčiny či ukrajinčiny.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.