Väčšina Slovákov si myslí, že Smer-SD bude po voľbách vládnuť sám

Na archívnej snímke predseda strany Smer-SD a premiér Robert Fico počas príhovoru. Foto: TASR/Michal Svítok

Bratislava 17. marca (TASR) – Väčšina opýtaných Slovákov (20,5 percenta) si myslí, že strana Smer-SD bude po parlamentných voľbách vládnuť sama. Ukazuje na to prieskum agentúry MVK. Anketári sa 1106 ľudí pýtali, ktorá koalícia podľa nich po voľbách reálne vznikne bez ohľadu na ich priania a či sa na nej dohodnú úspešné parlamentné strany.

Koalíciu súčasnej vládnej strany s KDH očakáva 15,7 percenta opýtaných. Spojenie strany Smer-SD a SNS očakáva 4,9 percenta, koalíciu Smer-SD a OĽaNO 2,3 percenta opýtaných. Koalícia Smer-SD s niektorou inou stranou vznikne podľa 14,9 percenta opýtaných, široká koalícia bez Smeru-SD podľa 7,6 percenta. Inú koalíciu označilo 10,2 percenta opýtaných, nezáleží na tom 7,6 percentu ľudí, k téme sa nevedelo vyjadriť 16,2 percenta.

Agentúra sa respondentov pýtala aj na koalíciu, ktorú by si po parlamentných voľbách na Slovensku vybrali sami. Podľa 11,3 percenta by Smer-SD mal zostaviť vládu sám, koalíciu súčasnej vládnej strany s KDH by chcelo 11,2 percenta. Koalíciu Smeru-SD a SNS by si prialo 8,5 percenta ľudí, koalíciu Smeru-SD a OĽaNO zase 3,5 percenta ľudí. Koalíciu Smer-SD s niektorou inou stranou chce 11,4 percenta, širokú koalíciu bez súčasnej vládnej strany zase 12 percent. Inú koalíciu by chcelo 21,1 percenta, nezáleží na tom 10,6 percentu opýtaných a k otázke sa nevedelo vyjadriť 10,4 percent.

Prieskum sa uskutočnil v dňoch 3. až 10. marca 2015. TASR informoval Pavel Haulík z agentúry MVK.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.