Na Malorke zakotvili lode,ktorých pasažierov zabili pri útoku v Tunise

Ilustračné foto Foto: TASR/AP Photo

Barcelona 20. marca (TASR) - Dve výletné lode, ktoré prepravovali pasažierov, ktorých zabili alebo zranili pri stredajšom teroristickom útoku na múzeum v Tunisku, dnes doplávali do španielskych prístavov.

Luxusná výletná loď Costa Fascinosa zakotvila v prístave Palma na španielskom ostrove Malorka v Stredozemnom mori okolo 05.00 h SEČ a loď MSC Splendida dorazila do prístavu v Barcelone na severovýchode Španielska o tri hodiny neskôr.

Pasažiermi týchto lodí bolo 17 z 20 zahraničných turistov, zabitých 18. marca pri útoku na múzeum Bárdú (Le musée national du Bardo) v tuniskej metropole Tunis. Medzi mŕtvymi sa nachádzali japonskí, francúzski, talianski, britskí, poľskí, španielski, austrálski a belgickí občania.

Podľa agentúry AP zahynulo v krvavej dráme celkovo 23 ľudí vrátane jedného policajta a dvoch páchateľov.

Zásah bezpečnostných síl proti útočníkom v múzeu, ktoré sa nachádza v komplexe tuniského parlamentu, neprežili dvaja strelci - podľa úradov Tunisania.

Telá dvoch Španielov zabitých v múzeu majú podľa očakávania letecky doviezť z Tuniska do vlasti ešte v priebehu dneška. Zahynuli manželia, ktorí oslavovali 50. výročie sobáša a bola to ich prvá cesta mimo Španielska. Do metropoly Tunis odleteli už vo štvrtok po pozostatky ich dve deti, spolu s poradcom pre obete teroristického útoku.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.