Problémy s parkovaním pri Počúvadle chcú riešiť odstavnou plochou

Archívne foto z jazera Počúvadlo Foto: TASR/Dušan Hein

Banská Štiavnica 12. mája (TASR) - Problémy s parkovaním pri jazere Počúvadlo by mohlo v blízkej budúcnosti vyriešiť nové záchytné parkovisko. Pozemky preň chce samospráva získať výmenou so župou. Náčelník Mestskej polície (MsP) v Banskej Štiavnica Vladimír Kratoš hovorí, že by tu mohlo vzniknúť približne 100 parkovacích miest. "Hlavne v letných mesiacoch parkovacie kapacity, ktoré tam sú, absolútne nepostačujú návštevnosti, ktorá sa v posledných rokoch prejavuje," zhodnotil súčasný stav v tejto rekreačnej oblasti Kratoš. Návštevníci, ktorí prichádzajú na Počúvadlo, využívajú podľa jeho slov v prevažnej miere individuálnu dopravu, čo sa prejavuje problémami s parkovaním.

Situáciu by podľa jeho slov mala vyriešiť nová odstavná plocha, kde by parkovanie regulovala zodpovedná osoba. Pozemky, ktoré by chcelo mesto zámenou získať, sú podľa Kratoša na parkovanie veľmi dobre situované. "Ide o rovnú plochu, je to zároveň v blízkosti jazera, neďaleko bufetov," podotkol v tejto súvislosti Kratoš.

Primátorka Nadežda Babiaková v tejto súvislosti uviedla, že o využití pozemkov hovorila s predsedom Banskobystrického samosprávneho kraja Mariánom Kotlebom na pracovnom rokovaní. "Vyšší územný celok má pozemok pri budove bývalej školy prírody, ktorá minulý rok vyhorela. Tento pozemok je prístupný pre dopravu, tak som dala návrh, aby sme spracovali návrh na výmenu, aby sa tam dalo riešiť parkovanie," podotkla Babiaková s tým, že mesto v súčasnosti na tomto návrhu pracuje.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.