Anténa SELFSAT>IP umožňuje plný prístup k satelitnému vysielaniu

Foto: SES

Luxembursko 14. mája (OTS) - Spoločnosť SES S.A. (NYSE Euronext Paris and Luxembourg Stock Exchange: SESG) predviedla prvú komerčne vyrábanú plochú anténu pre príjem vysielania v Ku-pásme s integrovaným IP konvertorom (IP-LNB) na výročnom podujatí SES Industry Days. Túto anténu vyrába kórejská spoločnosť I DO IT Co., LTD. a už čoskoro bude dostupná aj na hlavných európskych trhoch.

Malá veľkosť SELFSAT>IP antény (jej rozmer je 566x300mm) umožňuje diskrétnu inštaláciu aj tam, kde by štandardné parabolické antény nemuseli byť vhodné, ako napríklad na bytových domoch. Dostupná je aj verzia s integrovaným WiFi routerom, vhodná pri kempovaní a cestovaní.

Anténa SELFSAT>IP je kompatibilná s novým komunikačným protokolom SAT>IP a obsahuje osem satelitných tunerov. Umožňuje distribúciu živého HD a Ultra HD vysielania prijímaného zo satelitu cez domácu WiFi sieť a signál je možné prijímať až na ôsmych zariadeniach naraz, napríklad na smartfóne, televíznom prijímači, tablete, notebooku a pod. Zariadenie disponuje aj dvomi klasickými koaxiálnymi výstupmi a tým popri IP výstupoch umožňuje pripojenie antény ku klasickým satelitným prijímačom.

Už niekoľko rokov je spoločnosť I DO IT priekopníkom vo vývoji a masovej výrobe vysoko výkonných

Foto: SES

plochých antén pre príjem vysielania v Ku-pásme pre koncových zákazníkov na mnohých svetových trhoch,“ povedal Seung Joon IM, generálny riaditeľ spoločnosti I DO IT. „Vďaka spolupráci so spoločnosťou SES sme teraz schopní integrovať technológiu SAT>IP do našich antén. A to umožňuje distribúciu živého satelitného vysielania prostredníctvom WiFi do tabletov či smartfónov, čo je dôležitá funkcia nielen pre domácnosti, ale aj pre cestovný trh v oblasti kempovania.“

V súčasnosti vyvíja už vyše 40 výrobcov produkty, ktoré sú kompatibilné so štandardom SAT>IP a sme veľmi radi, že môžeme podporiť spoločnosť I DO IT v ich úsilí,“ hovorí Thomas Wrede, viceprezident pre systémy TV príjmu spoločnosti SES. „Tento rozvoj bol silne podporovaný aj zo strany SES Industry Days a nebol by možný bez spoločného úsilia celého odvetvia. Aj naďalej budeme využívať výhody, ktoré ponúka satelitná komunikácia, budovať naše odvetvie a vytvárať vysoko výkonný a udržateľný ekosystém.“

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.