Polícia uskutoční na cestách kraja dve osobitné kontroly

Ilustračné foto Foto: TASR/Milan Kapusta

Bratislava 14. mája (TASR) – Na cestách Bratislavského kraja čakajú dnes motoristov hneď dve kontrolné akcie polície. Predpoludním budú policajti okrem iného kontrolovať aj diaľničné známky, popoludní si "posvietia" na motorkárov.

"Kontrola diaľničných známok sa uskutoční od 10.30 h do 13.00 h na diaľnici D1 na odpočívadle Triblavina v smere do Bratislavy,"
informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Bratislave Lucia Mihalíková. Predpoludňajšie kontroly sa zamerajú aj na telefonovanie počas jazdy, používanie bezpečnostných pásov, ale aj na technický stav vozidla a stav pneumatík, meranie hmotnosti, nápravových tlakov a rozmerov vozidla.

V rámci druhej kontroly, ktorá je naplánovaná od 15.00 h do 18.00 h sa policajti Krajského dopravného inšpektorátu KR PZ v Bratislave zamerajú na kontrolu dodržiavania pravidiel cestnej premávky vodičmi motocyklov a ich spolujazdcami. "Takisto si budú všímať priestupky v oblasti dynamiky cestnej premávky i platnosť cestovných dokladov a dokladov k motorovým vozidlám," dodala policajná hovorkyňa.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.