Antidopingová agentúra povolila činnosť laboratória v Rio de Janeiro

Montreal 14. mája (TASR) - Laboratórium v Rio de Janeiro predsa len bude k dispozícii pre budúcoročné olympijské hry v Rio de Janeiro. Svetová antidopingová agentúra (WADA) mu síce v roku 2013 odobrala licenciu, keďže opakovane porušovalo predpísané požiadavky, no v stredu pozastavenie jeho činnosti odvolala. Informovala agentúra AP.

"K tomuto rozhodnutiu sme pristúpili po tom, ako laboratórium dokončilo požadované nápravné práce stanovené Medzinárodným štandardom pre laboratóriá," uviedol hovorca WADA Ben Nichols a dodal, že tento krok schválil výkonný výbor.

Počas minuloročných MS vo futbale v čase nefunkčnosti laboratória museli vzorky športovcov posielať na rozbor do Švajčiarska. "Pre Brazíliu, prvú juhoamerickú krajinu, ktorá hostí olympijské hry, je dôležité, aby mala laboratórium akreditované Svetovou antidopingovou agentúrou," povedal brazílsky minister športu George Hilton.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.