Nemecké priemyselné objednávky v apríli nečakane klesli

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Berlín 6. júna (TASR) - Priemyselné objednávky v Nemecku zaznamenali v apríli nečakane výrazný pokles, ktorý bol najväčší za posledných deväť mesiacov. Dôvodom bol najmä slabý dopyt zo zahraničia. Informovali o tom agentúra Reuters a portál RTTNews.

Objednávky v nemeckom priemysle klesli v apríli oproti marcu o 2 %. V marci zaznamenali po revízii smerom nahor medzimesačný rast o 2,6 %. Pôvodne úrad udával marcový rast na úrovni 1,9 %.

Ekonómovia síce očakávali horší vývoj než v marci, no podľa prieskumu, ktorý uskutočnila agentúra Reuters, počítali s poklesom len o 0,5 %. Podobne výrazný pokles priemyselných objednávok zaznamenali v Nemecku naposledy v júli minulého roku.

Výsledok ovplyvnili najmä objednávky zo zahraničia. Tie klesli až o 4,3 %. Naopak, domáce objednávky sa v apríli zvýšili, a to o 1,3 %.

Čo sa týka objednávok zo zahraničia, pod ich výrazný pokles sa podpísali krajiny mimo eurozóny. Zatiaľ čo nové objednávky z krajín v menovom bloku vzrástli o 2,5 %, z ostatných štátov zaznamenali pokles o 8,3 %.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.