Trnavská Galéria Výklad bude otvorená nonstop

Ilustračná foto Foto: TASR/Oliver Ondráš

Trnava 7. júna (TASR) – Tri nepoužívané veľkoplošné výklady na pešej zóne v Trnave radnica prepožičala kreatívnemu centru Kubik nápadov, ktoré v nich otvorí alternatívnu Galériu Výklad. Vitríny ako prví obsadia autori Lucia Milatová a Erik Michalčík s výstavou XY m štvorcových.

Galériu zastrešuje nezisková organizácia Bronco. Kurátorom nových výstavných priestorov na Hlavnej ulici, známych v Trnave pod označením "pod stĺpami", je Peter Molari. Podľa jeho vyjadrenia opustené výkladné skrine dávajú výtvarníkom možnosť realizovať sa predovšetkým prostredníctvom site-specific projektov, ktoré sa takto stávajú súčasťou verejného priestoru. Potenciálni "návštevníci" majú tak nonstop možnosť zoznamovať sa so súčasným umením aj mimo tradičného rámca kamenných galérií.

"Výstava XY m štvorcových je nostalgickým ohliadnutím do detstva, ale aj náhľadom na našu vlastnú sentimentalitu, s ktorou si často toto obdobie spájame. Spomedzi mnohých možných artefaktov si autori vybrali jeden prvok, o ktorom sa dá povedať, že svojím rozšírením takpovediac zľudovel a stal sa transkultúrnym symbolom typickým pre generáciu vyrastajúcu v 90. rokoch," uviedol kurátor. Výstavu za Kubik nápadov produkčne pripravila Kristína Minaričková s kolektívom. Vernisáž bude vo štvrtok 9. júna o 19. hodine.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.