Orbán dementoval, že by parlament začal prázdniny skôr kvôli futbalu

Maďarský premiér Viktor Orbán Foto: TASR/AP

Budapešť 7. júna (TASR) - Predseda maďarskej vlády Viktor Orbán si pôjde do francúzskeho Bordeaux pozrieť 14. júna úvodný zápas maďarskej reprezentácie na kontinentálnych majstrovstvách vo futbale EURO 2016. Pre dnešné vydanie denníka Népszabadság však uviedol, že nie táto skutočnosť je dôvodom, prečo sa letné parlamentné prázdniny začnú deň predtým, teda skôr než zvyčajne.

Fandiť maďarskému tímu pôjdu do Francúzska aj viacerí poslanci vládnucej strany Fidesz.

Práve Népszabadság si ako prvý všimol súvislosť medzi nezvyčajne skorým termínom začiatku letných prázdnin zákonodarného zboru a začiatkom majstrovstiev Európy.

Z Orbánových slov ale vyplýva, že vláda nemá na prerokovanie pripravené nijaké dôležité návrhy zákonov, kvôli ktorým by bolo potrebné nariadiť letnú schôdzu parlamentu.

Zástupca predsedu parlamentnej frakcie opozičnej Maďarskej socialistickej strany (MSZP) Bertalan Tóth denníku uviedol, že skorými prázdninami budú oklieštené práva opozície. Tá sa totiž nedokáže riadne pripraviť na množstvo komplikovaných návrhov zákonov, ktoré má parlament v dňoch pred prázdninami ešte rýchlo prerokovať.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.