Nerozumejú vaše deti matematike?

Larry Gonick: Matematika v komikse Foto: Vydavateľstvo Ikar

Bratislava 24. augusta (OTS) - Jeden z najobávanejších školských predmetov ešte nikdy nebol taký zaujímavý ako
v tejto knihe! Ak patríte k tým, ktorých pojem „algebrický výraz“ privádza do nemého úžasu, nastala správna chvíľa siahnuť po zábavnom ilustrovanom sprievodcovi od najpredávanejšieho autora New York Times Larryho Gonicka.
Matematika v komikse vás naučí všetko hravou a zábavnou formou.

Či už ste študent, ktorý to chce konečne pochopiť... alebo učiteľ, ktorý chce žiakom priblížiť matematiku pútavejším spôsobom...alebo ste rodič, ktorý sa minimálne v prvých rokoch musí venovať svojmu malému žiačikovi.
Matematika v komikse je zábavný ilustrovaný sprievodca matematikou. Obsahuje všetky základné stavebné kamene algebry vrátane racionálnych a reálnych čísel, číselnej osi, premenných, výrazov, lineárnych a kvadratických rovníc, pomerov a grafov s vtipnými a zrozumiteľnými ilustráciami využívajúcimi algebru v každodennej praxi.

Táto nová knižka sa zíde mnohým. 16 kapitol ako Grafické riešenie rovníc, Lomené výrazy, Mocniny a Odmocniny, či Sčítanie a odčítanie s využitím zátvoriek.
Čiernobiele ilustrácie, postupy a množstvo príkladov, na ktorých sa môžete otestovať. A keď vám to nepôjde, v závere sú správne riešenia.
To je užitočná novinka Matematika v komikse.

Autor Larry Gonick je karikaturista ocenený za Cartoon History of the Universe (Kreslené dejiny vesmíru), Cartoon History of the United States (Kreslené dejiny Spojených štátov amerických) a množstvo kreslených sprievodcov rôznymi vedami a matematikou.
Za materiálmi precestoval celý svet. Keďže toho videl veľmi veľa, v súčasnosti viac-menej pracuje doma a kreslí. Ešte predtým, ako do rúk vzal pero, štetec a kalamár, vyučoval matematiku na Harvardovej univerzite.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.