Moskva dúfa, že Putin sa s Obamom stretne na septembrovom summite G20

Na archívnej snímke vľavo ruský prezident Vladimir Putina a vpravo americký prezident Barack Obama. Foto: TASR/AP

Moskva 30. augusta (TASR) - Ruský prezident Vladimir Putin a americký prezident Barrack Obama budú môcť spolu komunikovať popri summite skupiny G20, ktorý sa uskutoční 4.-5. septembra v Číne. Pre agentúru TASS to dnes uviedol Putinov tlačový tajomník Dmitrij Peskov.

Zástupca poradkyne amerického prezidenta pre národnú bezpečnosť Ben Rhodes v pondelok vyhlásil, že Obama dúfa v stretnutie s ruským prezidentom, s ktorým chce rokovať o rozličných záležitostiach. "My tiež dúfame (v takúto príležitosť)," vyhlásil v reakcii na jeho výrok Peskov.

Dosiaľ posledné stretnutie oboch lídrov sa konalo popri medzinárodnej klimatickej konferencii vlani v novembri v Paríži. Prezidenti sa stretli aj na summite skupiny G20, ktorý sa konal v polovici novembra 2015 v Turecku.

Okrem summitu v Číne budú mať Putin s Obamom ešte jednu šancu na spoločné stretnutie, a to na summite krajín Ázijsko-tichomorskej hospodárskej spolupráce (APEC), ktorý sa bude konať 18.-19. novembra. Obamov mandát prezidenta sa skončí v januári.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.