Rezort školstva poskytne na záchranu gymnázia v Revúcej 20.000 eur

Na snímke minister školstva, vedy, výskumu a športu Peter Plavčan Foto: TASR - Jakub Kotian

Bratislava 30. augusta (TASR) - Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR (MŠVVŠ) prispeje na podporu činnosti Prvého slovenského literárneho gymnázia (PSLG) v Revúcej dodatočnými finančnými prostriedkami vo výške 20.000 eur. Tomu totiž hrozí pre nízky počet študentov zlúčenie s iným gymnáziom. TASR o tom informoval rezort školstva.

"Ide o financie nevyhnutné na preklenutie obdobia potrebného na riešenie situácie, ktorá vznikla poklesom počtu žiakov," uviedlo ministerstvo. Riešenie vidí aj v reorganizácii, ktorá by podľa neho dôstojným spôsobom zabezpečila zachovanie tradície PSLG v Revúcej.

Budúcnosť PSLG v Revúcej je neistá. Jeho zriaďovateľ, Úrad Banskobystrického samosprávneho kraja, totiž uvažuje o jeho zlúčení s druhou vzdelávacou inštitúciou v meste, s Gymnáziom Martina Kukučína. Podľa predsedu Úradu Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) Milana Uhríka je dôvodom na tento zámer nízky počet detí, ktoré školu navštevujú.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.