Popradskí poslanci schválili zmenu rozpočtu

Ilustračná snímka Foto: TASR - Oliver Ondráš

Poprad 31. augusta (TASR) – Poslanci mesta Poprad na dnešnom mimoriadne zvolanom zasadnutí mestského zastupiteľstva upravili rozpočet mesta, ktorý neschválili vo štvrtok 25. augusta. Dôvodom bol nezáujem viacerých poslancov o kúpu budovy bývalého Tatranského múzea v popradskej mestskej časti Veľká. Popradskí poslanci po búrlivej diskusii dnes odsúhlasili zníženie kapitálových výdavkoch v objeme 1.034.000 eur, ktoré následne preinvestovali na iné finančné zámery.

Pôvodne sa v podtatranskej metropole plánovalo s rekonštrukciou komunikácie na ulici Velická cesta v mestskej časti Spišská Sobota, ktorú však samospráva v priebehu tohto roka nezrealizuje. Na tento zámer malo byť použitých 294.000 eur. Na tejto ulici sa nezrealizuje ani výstavba verejného osvetlenia v hodnote 48.000 eur. Mesto Poprad získalo finančné prostriedky z Audiovizuálneho fondu na digitalizáciu Kina Tatran a z toho dôvodu mesto ušetrilo 22.000 eur.

Rovnako sa v priebehu tohto roka nezačne s výstavbou tréningovej hokejovej haly. Mesto na výstavbu haly vyčlenilo v rozpočte 490.000 eur. Podľa primátora mesta Poprad Jozefa Švagerka je potrebné vyriešiť ešte potrebné veci k pozemkom a stavebným povoleniam, aby sa mohlo začať s jej výstavbou. Tá by sa mala začať v apríli 2017 počas Majstrovstiev sveta 18-ročných, ktoré sa uskutočnia v Poprade a v Spišskej Novej Vsi.

Poslanci mesta schválili finančný balík v objeme viac ako milión eur na nové investičné akcie. V priebehu tohto roka sa začne s prácami na výstavbe parkoviska pri Národnom tréningovom centre Slovenského futbalového zväzu v objeme 536.000 eur. Podľa vedúceho odboru urbanizmu a priestorového plánovania Mestského úradu v Poprade Ľuboslava Mlynarčíka na rekonštrukciu miestnej komunikácie na ulici Staré ihrisko samospráva vyčlenila 114.000 eur. „Miestna komunikácia je dlhodobým používaním a realizáciou priebežných čiastkových opráv po odstránení porúch na inžinierskych sieťach značne poškodená. V súčasnosti vyžaduje komplexnú rekonštrukciu komunikácie, ktorá je dlhá 75 metrov, vrátane chodníkov umiestnených po oboch stranách,“ skonštatoval Mlynarčík.

Poslanci schválili 180.000 eur na nákup budovy v mestskej časti Veľká, ktorá v minulosti bola sídlom Tatranského múzea. Švagerko uviedol, že na poslednom zastupiteľstve bol jediným problémom pri hlasovaní kúpa budovy vo Veľkej, pretože z tohto projektu majú obavy. „Preto sme dnes rozdelili tento bod na dva body, kde mohli poslanci prejaviť svoj názor, lebo to vyzeralo ako keby boli proti všetkému a teraz to je jasné, kto bol za a kto bol proti,“ objasnil popradský primátor.

Suma 33.000 eur bola vyčlenená aj na vypracovanie projektovej dokumentácie k pripravovanému komunitnému centru v mestskej časti Matejovce na Staničnej ulici. Mlynarčík informoval, že v novovzniknutom komunitnom centre budú pre osoby v nepriaznivej sociálnej situácii poskytované sociálne služby. Na nákup osobného motorového vozidla i zvukového a svetelného výstražného zariadenia na účely mestskej polície bolo vyčlenených 22.500 eur. Na vypracovanie projektových dokumentácií na výstavbu cyklistického chodníka z Popradu do mestskej časti Matejovce bude použitých 25.000 eur a na skatepark zas 6500 eur. Na vypracovanie projektu starostlivosti o zeleň v meste poslanci schválili 49.000 eur.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.