Egyptský parlament sprísnil tresty za ženskú obriezku

Foto: TASR/AP Photo

Káhira 1. septembra (TASR) - Egyptský parlament sprísnil v stredu tresty za zohavenie ženských pohlavných orgánov - prijal dodatky, podľa ktorých budú páchatelia potrestaní až 15 rokmi väzenia, ak pri obriezke zomrie dieťa, a siedmimi rokmi väzenia za vykonanie zákroku. Informovala o tom tlačová agentúra AP.

Stredajšie hlasovanie nasledovalo štyri dni po tom, čo egyptský kabinet poslal návrhy dodatkov do parlamentu. Štátna tlačová agentúra MENA citovala zákonodarcu Ahmada Šarífa, podľa ktorého sú tresty zamýšľané ako "odstrašujúci prostriedok".

Zohavenie ženských pohlavných orgánov sa v Egypte stalo trestným činom v roku 2008, ale stále je v krajine tento zákrok rozšírený. V máji zomrelo v meste Suez pravdepodobne na mozgovú porážku 17-ročné dievča v anestézii, keď mu vykonávali obriezku.

Organizácia Spojených národov (OSN) odhaduje, že zákrok podstúpilo najmenej 200 miliónov dievčat a žien v 30 krajinách, pričom polovica z nich v Egypte, Etiópii a Indonézii.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.