Hasiči zo Šamorína zasahovali pri záchrane 52-ročnej ženy

Ilustračná snímka Foto: TASR - Radovan Stoklasa

Šamorín/Dunajská Lužná 2. septembra (TASR) – Príslušníci Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) z hasičskej stanice (HS) Šamorín pátrali vo štvrtok (1. 9.) po nezvestnej 52-ročnej žene pri jazere Nové Košariská pri obcí Dunajská Lužná. Plavkyňu našli a odovzdali do rúk zdravotníckych záchranárov. TASR informoval vedúci oddelenia operačného riadenia a integrovanej záchrannej služby Krajského riaditeľstva HaZZ v Trnave Martin Krajčovič.

„Krátko po 21.30 h sme prijali požiadavku policajného zboru. Na miesto udalosti sme vyslali troch príslušníkov z HS Šamorín s technickým automobilom a raftovým člnom. Podľa výpovedí rodinných príslušníkov na mieste udalosti zistili, že nezvestná žena bola dobrá a skúsená plavkyňa a chodievala plávať do tejto lokality,“
priblížil Krajčovič s tým, že hasiči osvetlili časť brehu a vodnej plochy a v spolupráci s policajtmi naložili čln na vodu.

Ako vedúci oddelenia HaZZ uviedol, hasiči postupne a systematicky prehľadávali brehy jazera smerom k údajnej trase plávania. Pričom priebežne prezerali brehy jazera aj príslušníci kynologickej služby policajného zboru so služobným psom. „Zhruba po dvadsiatich minútach hľadania hasiči zbadali ležať nehybné telo v plavkách na brehu, vedľa tŕstia. Skontrolovali životné funkcie nájdenej osoby. Osoba bola na dotyk studená, v bezvedomí, nereagovala, pričom mala hmatateľný pulz a veľmi slabo dýchala. Ženu člnom transportovali na breh, kam vyžiadali sanitku zdravotníckej záchrannej služby (ZZS),“ uviedol Krajčovič. Dodal, že po vylodení ženu preniesli príslušníci HaZZ k hasičskému vozidlu, kde jej poskytli predlekársku prvú pomoc.

„Pacientka bola podložená dekou a zabalená do ďalšej prikrývky. Hasiči ju zakryli termofóliou a zohrievali masírovaním končatín. Do príchodu ZZS pacientke sústavne kontrolovali vitálne funkcie. Po ich príchode im ženu odovzdali do starostlivosti,“ uzavrel Krajčovič.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.