Rakúske úrady: Do Sýrie a Iraku odišlo alebo chcelo odísť 278 osôb

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Viedeň/Damask 1. septembra (TASR) - Rakúske úrady odhalili už 278 osôb, ktoré mali v úmysle cestovať do oblastí konfliktov v Sýrii a Iraku alebo tam aj skutočne odcestovali. Vyplýva to z novej bilancie, ktorú rakúske ministerstvo vnútra predložilo v odpovedi na interpeláciu poslancov parlamentu, informoval v dnešnom vydaní denník Die Presse.

Uvedený počet je stavom platným k 18. júlu. Viac ako dve pätiny z týchto osôb (116) pochádzali podľa správy z oblasti Severného Kaukazska.

Rakúsko tak naďalej patrí k štátom Európskej únie s relatívne najvyšším počtom "zahraničných bojovníkov" v Sýrii a Iraku. Celkovo sa z EÚ smerom do Sýrie malo vydať okolo 5000 džihádistov. Najviac z nich, 614, tam podľa Die Presse odišlo z Belgicka.

Vo februári vtedajšia rakúska ministerka vnútra Johanna Miklová-Leitnerová v odpovedi na parlamentnú interpeláciu referovala o 259 osobách, ktoré cestovali do vojnou zmietaného regiónu Sýrie a Iraku alebo mali v úmysle tam cestovať, prípadne im v odchode zabránili. U 40 percent z nich išlo o osoby s právom na azyl, píše agentúra APA.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.