Po dopravnej nehode pri Rožkovanoch prišiel o život 19-ročný mladík

Ilustračná snímka Foto: TASR/Martin Baumann

Rožkovany 1. septembra (TASR) – Polícia začala trestné stíhanie pre prečin usmrtenia po dopravnej nehode dvoch osobných motorových vozidiel, ku ktorej došlo v stredu (31. 8.) približne o 21.30 h pri obci Rožkovany v Sabinovskom okrese. TASR o tom dnes informoval prešovský krajský policajný hovorca Daniel Džobanik.

Podľa jeho slov 19-ročný vodič Martin F. viedol osobné motorové vozidlo zn. Honda Civic v smere na Lipany. Pri predchádzaní vozidla zn. Škoda Fabia, ktoré viedol 21-ročný Peter J., a pri následnom zaradení sa do pravého jazdného pruhu narazil do tohto vozidla, dôsledkom čoho zišla Škoda Fabia z cesty a vrazila do stromu. Následne sa odrazila späť na komunikáciu, kde zostala stáť. Auto Honda Civic po kontakte s vozidlom Škoda Fabia zišlo z cesty vpravo, kde narazilo do iného stromu a následne na trávnatý porast.

Dôsledkom zrážky utrpel vodič Martin F. zranenia, ktorým dnes v čase o 02.42 h podľahol vo fakultnej prešovskej nemocnici. Tri spolujazdkyne vo vozidle Honda utrpeli ťažké poranenia. Doposiaľ sú udržiavané v umelom spánku na ARO vo fakultnej nemocnici v Prešove. Rozsah ich poranení je podľa slov Džobanika zatiaľ neznámy. Vo vozidle Škoda Fabia sedel okrem vodiča aj spolujazdec, pričom obaja neutrpeli žiadne zranenia.

Celková hmotná škoda na vozidlách bola vyčíslená na sumu 5000 eur. Dychová skúška u vodiča Fabie bola negatívna, u nebohého vodiča bol nariadený odber krvi, zároveň bude vykonaná pitva.

V dôsledku dopravnej nehody bola cesta uzatvorená v obidvoch smeroch, premávka bola úplne obnovená dnes po polnoci.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.