Dôvera francúzskych podnikateľov vo výrobnom sektore vzrástla

Archívna snímka Foto: TASR/Oliver Ondráš

Paríž 22. septembra (TASR) - Dôvera francúzskych podnikateľov vo výrobnom sektore sa tento mesiac nečakane zlepšila. Uviedol to dnes francúzsky štatistický úrad INSEE. Informoval o tom portál RTTNews.

Index podnikateľskej dôvery vo výrobnom sektore vzrástol v septembri na 103 bodov zo 101 bodov v auguste. Ekonómovia očakávali, že index zotrvá na augustovej hodnote.

Nálady podnikateľov sa zlepšili najmä v oblasti celkovej očakávanej produkcie francúzskeho priemyslu. Príslušný podindex vzrástol na 7 bodov z 1 bodu v auguste. Výrazne sa zvýšil aj čiastkový index osobných očakávaní podnikateľov v oblasti produkcie. Ten vzrástol z augustových 2 bodov na 10 bodov.

Zvýšil sa aj podindex globálnych objednávok, a to z -16 bodov na -14 bodov. Naopak, podindex exportných objednávok klesol z -9 bodov na -10 bodov.

Aj kompozitný index podnikateľskej dôvery sa v septembri vo Francúzsku mierne zvýšil. Zatiaľ čo v auguste dosiahol 101 bodov, v septembri to bolo 102 bodov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.