Zrevitalizovaný vnútroblok v Dolnom Kubíne slúži ako relaxačná zóna

Na snímke rímskokatolícky kostol svätého Ladislava v centre obce Dlhá nad Oravou v okrese Dolný Kubín. Foto: TASR/Oliver Ondráš

Dolný Kubín 23. septembra (TASR) - Na sídlisku Západ v Dolnom Kubíne zrevitalizovali medzi panelákmi verejné priestranstvo. Obnovený areál poslúži ako relaxačná zóna nielen pre obyvateľov okolitých bytových domov, ale aj pre deti z dvoch základných škôl a jednej materskej školy, ktoré sa nachádzajú v blízkosti.

Okrem bezbariérového prístupu pribudlo na vynovenom priestranstve s rozlohou takmer 6800 štvorcových metrov 77 kusov vysokej a nízkej zelene, tiež nový trávnik a lavičky. Verejný priestor je obklopený panelovými bytovými domami z 80. rokov. Z nich tri už taktiež prešli celkovou obnovou.

"Toto verejné priestranstvo sa nachádza na trase od železničnej stanice do centra. Prispeje tak k vytvoreniu pozitívneho dojmu návštevníkov mesta. Zrealizovanými úpravami sme dosiahli maximálny efekt, a to nielen z praktického, ale i estetického hľadiska," uviedol primátor Dolného Kubína Roman Matejov.

Realizácia projektu stála viac ako 5100 eur, pričom 70 % z týchto nákladov poskytla Prvá stavebná sporiteľňa (PSS), a. s. Zvyšných 30 % financovalo mesto zo svojho rozpočtu.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.