Prievidžania sa môžu tešiť na nové kultúrne a športové aktivity

Na ilustračnej foto ihrisko v Prievidzi. Foto: TASR/Alexandra Moštková

Prievidza 23. septembra (TASR) - S rozšírením detského ihriska i výstavbou workoutového cvičiska začali v polovici septembra na sídlisku Zapotôčky v Prievidzi. Obe stavebné akcie sú sústredené na Ulici P. Dobšinského a radnica ich financuje z darov, ako i svojho rozpočtu, informoval hovorca Prievidze Michal Ďureje.

Rozšírením o nové hracie komponenty prechádza detské ihrisko, ktoré sa nachádza vo vnútrobloku pri uliciach I. Krasku a J. Bendíka. "Existujúce detské ihrisko bude doplnené o kolotoč s volantom a visiacu trojhojdačku, ktorá je tvorená hojdacím hniezdom, hojdačkou so štandardnou sedačkou a hojdačkou s baby sedačkou. Zároveň na ňom dodávateľ prác buduje aj dopadovú zónu z plaveného štrku," konkretizoval Ďureje.

Realizátora prác na detskom ihrisku vybrala radnica na základe verejného obstarávania, pričom cena za dielo predstavuje 4980 eur vrátane dane z pridanej hodnoty (DPH). "Na financovanie použije mesto prostriedky, ktoré dostalo na základe darovacej zmluvy od súkromnej spoločnosti," doplnil hovorca mesta.

Na sídlisku Zapotôčky pribudne v týchto dňoch aj možnosť športového vyžitia, a to v podobe workoutového cvičiska. "Ihrisko bude slúžiť pre voľnočasové aktivity občanov, tréningové procesy športovcov, ako aj pre žiakov miestnej základnej školy. Cvičenie je pestré najmä vďaka jedinečnému vonkajšiemu prostrediu, ale aj širokej škále cvikov, ktoré workout umožňuje a prospieva tak nielen fyzickej, ale aj psychickej pohode. Workoutová zostava je určené pre všetky vekové kategórie od mládeže až po seniorov," priblížil Ďureje.

Doplnil, že realizátora prác radnica rovnako vybrala na základe verejnej súťaže, pričom cena za dielo predstavuje 5280 eur vrátane DPH. "Ihrisko mesto zafinancuje z daru od súkromnej osoby vo výške 2000 eur, z operatívnej potreby volebného obvodu číslo 3 vo výške 2800 eur a zvyšnú časť v sume 480 eur doplatí zo svojho rozpočtu," dodal.

Lokality pre umiestnenie nových komponentov na detskom ihrisku a výstavbu workoutového ihriska odsúhlasili poslanci z volebného obvodu číslo 3, ktorí vychádzali z požiadaviek obyvateľov sídliska Zapotôčky. Obe ihriská bude môcť verejnosť začať využívať po 30. septembri.

Prievidžania i návštevníci mesta sa tiež už môžu športovo vyžiť aj na exteriérových fitnes ihriskách, ktoré Technické služby mesta Prievidza vybudovali v troch lokalitách mesta v polovici septembra. V polovici augusta tiež zabezpečila radnica výstavbu centrálneho detského ihriska na Ulici I. Bukovčana na sídlisku Zapotôčky, ďalšie na sídlisku Mládež pribudne do konca tohto roka.

Dielničky v galérii Regionart vezmú deti aj na cestu do praveku

Tvorivé dielne pod názvom Šikovníci na Záhradníckej ulici s námetmi, ktoré sa odvíjajú od aktuálnych výstav, ročného obdobia či sviatku, pripravilo počas tohto školského roka pre deti Regionálne kultúrne centrum (RKC) v Prievidzi. Na cestu do praveku či za vtákmi a tancom sa môžu vydať v galérii Regionart pri RKC, informovala TASR Jana Hvojniková z RKC v Prievidzi.

Deti si počas tvorivých dielničiek budú môcť pod vedením lektora vycibriť vlastnú kreativitu. Cyklus odštartovala 20. septembra dielnička s témou Zooškola, ktorá nadviazala na aktuálnu výstavu exotického hmyzu. "Spomenúť si na Babie leto a vyblázniť sa s farbami budú môcť deti vo Farebnostiach 27. septembra od 14.00 h do 17.00 h."

"Tých, ktorým sa páči éra praveku a dinosaury, radi privítame na dielničke Cesta do praveku 15. októbra od 10.00 h do 12.00 h, kde budú modelovať z hliny," priblížila Hvojniková.

Ako pokračovala, vtáčie obydlia si lektor s deťmi vytvorí 22. októbra od 10.00 h do 12.00 h, dielnička Spevoty a tancoty 8. novembra od 14.00 h do 17.00 h zase poskytne šikovníkom príležitosť naučiť sa pesničku a zatancovať si. "Vôňu Vianoc zacítime aj vo Vianočnej továrni, kde budeme s našimi malými pomocníkmi piecť a zdobiť medovníčky. Stretneme sa na sviatok svätej Lucie 13. decembra od 14.00 h do 17.00 h a oboznámime sa aj niektorými ľudovými tradíciami," dodala.

Projekt Šikovníci na Záhradníckej ulici realizuje RKC v Prievidzi s finančnou podporou nadácie Jednota Coop v grantovom programe Nech sa nám netúlajú.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.