Los Angeles zverejnilo ďalšie plánované dejiská súťaží OH 2024

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Los Angeles 23. septembra (TASR) - Kandidatúra amerického mesta Los Angeles na organizáciu OH 2024 dostáva reálnejšie kontúry po zverejnení ďalších dejísk, kde by sa hry mali uskutočniť. Sú nimi Long Beach a Anaheim.

Long Beach je od Los Angeles vzdialené 38 km. Pre účely hádzanárskeho turnaja by tam bola za necelých deväť miliónov eur modernizovaná hala pre 13.500 divákov. Okrem toho by Long Beach malo byť dejiskom súťaží vo vodnom póle, triatlone, diaľkovom plávaní a BMX.

Anaheimská hala Honda Center (41 km od Los Angeles) s kapacitou 18.500 miest privíta v prípade úspešnej kandidatúry volejbalistov. Aréna kalifornskej univerzity má byť zasa dejiskom turnaja v zápasení a džude. Pre golf vybrali organizátori populárny Riviera Country Club.

Súpermi Los Angeles v boji o OH 2024 budú európske mestá Paríž a Budapešť. Rozhodovať sa bude 11. septembra 2017 v peruánskej Lime.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.