Slovenská poľnohospodárska knižnica oslávila 70. výročie existencie

Na snímke budova Slovenskej poľnohospodárskej univerzity. Foto: FOTO TASR/Henrich Mišovič

Nitra 1. októbra (TASR) – Podujatím 70 rokov vo svete informácií oslávila počas tohto týždňa Slovenská poľnohospodárska knižnica v Nitre 70. výročie svojej existencie. Odborníci sa počas diskusie za okrúhlym stolom venovali otázkam, ako môžu v súčasnosti akademické knižnice plniť úlohy špecializovaných vedeckých knižníc, aký je ich prínos i aké sú možnosti spolupráce, informovala hovorkyňa Slovenskej poľnohospodárskej univerzity (SPU) Renáta Chosraviová.

Vznik Slovenskej poľnohospodárskej knižnice je spätý s Vysokou školou poľnohospodárskeho a lesníckeho inžinierstva v Košiciach, na ktorej bola v roku 1946 založená knižnica. Po zrušení vysokej školy v Košiciach v roku 1952 bola knižnica rozdelená. Jej časť presídlili do Nitry, kde fungovala ako samostatná Štátna študijná knižnica, až kým sa v roku 1960 stala súčasťou vtedajšej Vysokej školy poľnohospodárskej. Odvtedy plní zároveň úlohy špecializovanej vedeckej knižnice pre oblasť poľnohospodárstva a akademickej knižnice SPU v Nitre. Fond tlačených publikácií predstavuje približne 500.000 knižničných jednotiek, ďalšieho pol milióna dokumentov je k dispozícii v digitálnej forme v licencovaných plnotextových databázach medzinárodných vydavateľov, alebo v databázach produkovaných knižnicou.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.