Vicestarosta Starého Mesta Ľ. Boháč sa vzdal funkcie

Ľubomír Boháč Foto: TASR/Jakub Kotian

Bratislava 3. októbra (TASR) - Vicestarosta bratislavskej mestskej časti Staré Mesto Ľubomír Boháč sa k dnešnému dňu vzdal svojej funkcie. Ako dôvod vlastného rozhodnutia uvádza nemožnosť ďalšej spolupráce so starostom Radoslavom Števčíkom, ktorý stratil jeho dôveru.

Boháč deklaruje, že na pozícii zástupcu starostu mal ambíciu ako architekt prispieť k zlepšeniu fungovania verejných priestorov v Starom Meste. "Od prvých dní nástupu do funkcie som však bol vťahovaný do starostom vytvorených sporov ako kontajnery na Šafárikovom námestí, exteriérové terasy, otváracie hodiny a podobne. Napriek často enormnej snahe o hľadanie dohody, pre tvrdohlavý postoj starostu boli výsledky minimálne," konštatuje Boháč.

Ukážkovým príkladom je podľa neho Števčíkov postoj k otváracím hodinám reštauračných zariadení. Podľa Boháča Števčík presadzoval návrh, aby sa žiadne všeobecne záväzné nariadenie (VZN) nepripravovalo. "Vysvetlil to tým, že mu vyhovuje aktuálny stav, keď prevádzky môžu byť otvorené iba do 22.00 h," povedal. "S tým nesúhlasilo viacero poslancov vrátane mňa, ktorí chápali, že centrum hlavného mesta nemôže byť po 22.00 h zatvorené," doplnil. Práve snaha o kompromis podľa jeho slov viedla k diskusii s prevádzkovateľmi a obyvateľmi o návrhu kompromisného návrhu VZN, ktorý by umožnil predĺžiť otváracie hodiny tak, aby nebol rušený nočný pokoj.

Radoslav Števčík Foto: FB Radoslav Števčík

Boháč uvádza, že Števčík prostredníctvom poslancov a úradníkov v plnom rozsahu vedel o všetkých detailoch a aj aktívne vstupoval do tvorby tohto VZN. Nesúhlasí preto so Števčíkovým tvrdením, že išlo o návrh poslancov, o ktorom nemal vedomosť. "Aj jeho argumentácia o nepodpísaní uznesenia z dôvodu nezákonnosti schváleného VZN je účelová. Návrh VZN bol vopred zverejnený na internetovej stránke Starého Mesta a starosta mal možnosť ho podrobiť právnej analýze ešte pred schvaľovaním v miestnom zastupiteľstve," zdôrazňuje Boháč.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.