V bratislavskej Petržalke vykradol ozbrojený muž banku

Ilustračné foto Foto: TASR

Bratislava 4. októbra (TASR) - V bratislavskej Petržalke došlo dnes ráno k lúpežnému prepadnutiu banky na Rusovskej ceste. Polícia po páchateľovi momentálne pátra. TASR o tom informovala bratislavská krajská policajná hovorkyňa Lucia Mihalíková.

Páchateľ, ktorý bol ozbrojený krátkou guľovou zbraňou, podľa doterajšieho vyšetrovania vošiel do banky krátko po 9.00 h a pod hrozbou použitia zbrane požadoval vydanie finančnej hotovosti. "Zamestnankyňa mu z obavy o svoj život a zdravie vydala finančnú hotovosť vo výške cca 5500 eur," spresnila Mihalíková s tým, že lúpež sa zaobišla bez zranení. Páchateľ následne utiekol na doposiaľ neznáme miesto, smerom k Námestiu hraničiarov.

Podľa polície ide o muža vysokého približne 170 centimetrov. Na sebe mal tmavomodré rifle, čiernu bundu s kapucňou a čierne tenisky. Tvár si maskoval šiltovkou a okuliarmi.

V tejto súvislosti sa polícia obracia na verejnosť so žiadosťou o pomoc pri stotožnení neznámej osoby. "Akékoľvek informácie o páchateľovi, jeho súčasnom pohybe či pobyte, nám oznámte na bezplatné číslo polície 158, prípadne osobne na ktoromkoľvek policajnom oddelení," dodala Mihalíková.

TASR prináša výberovú chronológiu prepadov bratislavských bánk v roku 2016.

18. júla 2016 - V bratislavskej Petržalke ráno došlo k lúpežnému prepadnutiu banky na Námestí hraničiarov. Páchateľ, ktorý bol ozbrojený krátkou guľovou zbraňou, vošiel do banky krátko po 9.00 h a požadoval vydanie finančnej hotovosti. Zamestnankyňa mu z obavy o svoj život a zdravie vydala finančnú hotovosť vo výške zhruba 6000 eur, lúpež sa zaobišla bez zranení.

29. júna 2016 - Pobočku banky na Galvaniho ulici v bratislavskom Ružinove v podvečerných hodinách prepadol maskovaný muž. Muž vošiel krátko pred 17.00 h do priestorov banky a pod hrozbou použitia krátkej guľovej zbrane požadoval od zamestnancov vydanie finančnej hotovosti. Zamestnanec mu z obavy o svoj život a zdravie vydal finančnú hotovosť približne 55.000 eur. Ďalších približne 4500 eur mu z rovnakej obavy vydal aj klient, ktorý bol v čase prepadu tiež v banke.

23. júna 2016 - Páchateľ ozbrojený krátkou guľovou zbraňou žiadal od personálu banky na Roľníckej ulici v Bratislave vydanie finančnej hotovosti. Po získaní 3000 eur ušiel po Roľníckej ulici na neznáme miesto. Počas prepadu sa v pobočke banky žiaden klient nenachádzal, lúpež sa zaobišla bez zranení. Muž lúpil okolo 15.30 h.

15. júna 2016 - Pobočku banky na Rusovskej ceste v bratislavskej Petržalke prepadol v dopoludňajších hodinách maskovaný muž. Muž ozbrojený krátkou guľovou zbraňou vošiel do priestorov banky v čase krátko pred 10.55 h a požadoval vydanie finančnej hotovosti. Zamestnankyňa mu z obavy o svoj život a zdravie vydala finančnú hotovosť približne 1500 eur. Lúpež sa zaobišla bez zranení.

7. apríla 2016 - Pobočku banky na Karadžičovej ulici v Bratislave prepadol neznámy muž. Muž, ktorý si tvár maskoval textilnou látkou, vošiel do priestorov pobočky banky krátko po 9.30 h. Muž bol ozbrojený krátkou zbraňou a od pracovníčky banky pod hrozbou jej použitia požadoval vydanie finančnej hotovosti. Zamestnankyňa mu vydala finančnú hotovosť vo výške viac ako 3000 eur. Lúpežným prepadnutím k zraneniu osôb nedošlo.

4. apríla 2016 - Muž s maskou na tvári v čase krátko pred 11.40 h vošiel do priestorov pobočky banky na Heyrovského ulici v hlavnom meste SR, kde pod hrozbou použitia noža požadoval od zamestnankyne banky vydanie finančnej hotovosti. Zamestnankyňa banky páchateľovi vydala finančnú hotovosť vo výške asi 1000 eur. Lúpežné prepadnutie sa zaobišlo bez zranení.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.