Potravinári: Rozpočet navrhuje ďalšie zvýšenie administratívy a daní

Ilustračné foto. Foto: TASR - Svätopluk Písecký

Bratislava 6. októbra (TASR) - Vláda SR v rozpočte na budúci rok navrhuje ďalšie zvýšenie administratívneho a daňového zaťaženia podnikateľov. Uviedol to pre TASR prezident Potravinárskej komory Slovenska (PKS) Daniel Poturnay v reakcii na návrh štátneho rozpočtu na rok 2017, ktorý v stredu (5. 10.) schválila vláda.

"Štát oproti minulému roku vyberie o stovky miliónov eur viac, čo najviac zaťaží malé a stredné podniky a nízkomaržové odvetvia, kam patrí aj poľnohospodárstvo a potravinárstvo. Rezort pôdohospodárstva v roku 2017 bude hospodáriť s mierne navýšeným rozpočtom," povedal. PKS by podľa Poturnaya privítala, ak by sa venovala pozornosť podpore konkurencieschopnosti sektora potravinárstva.

"V rámci realizácie programov by bolo vhodné sústrediť pozornosť na podporu potravinárskeho výskumu a na podporu spracovateľov poľnohospodárskych výrobkov. Konkurencieschopný domáci potravinársky priemysel je nemožné vybudovať bez inovácií a bez nových technologických zariadení," dodal prezident PKS.

Podľa zverejneného návrhu rozpočtu na rok 2017 má kapitola MPRV SR na budúci rok rozpočtované zdroje vo výške 1,10 miliardy eur, v tom rozpočtové prostriedky kapitoly predstavujú sumu 108 miliónov eur. Výdavky EÚ a spolufinancovanie zo štátneho rozpočtu tvoria sumu 987 miliónov eur. Celkové výdavky kapitoly na rok 2017 v porovnaní so schváleným rozpočtom v roku 2016 sa zvyšujú o 31,1 milióna eur, teda o 2,92 %.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.