Pri výbuchu nálože zahynulo pri hraniciach s Tureckom najmenej 20 ľudí

Bez popisu Foto: TASR

Bejrút 6. októbra (TASR) - Najmenej 20 ľudí zahynulo dnes pri výbuchu, ku ktorému došlo na severozápade Sýrie neďaleko hraníc s Tureckom. Informovala o tom agentúra AP s odvolaním sa na Sýrske pozorovateľské centrum pre ľudské práva (SOHR) so sídlom v Londýne.

K zodpovednosti za útok sa prihlásila extrémistická organizácia Islamský štát (IS). Prostredníctvom svojej tlačovej agentúry Amák oznámila, že išlo samovražedný útok, ktorého cieľom bol konvoj povstalcov.

Podľa SOHR výbuch neďaleko hraničného priechodu Atma nastal buď v dôsledku samovražedného bombového útoku, alebo ho spôsobila nálož odpálená na diaľku. Medzi obeťami majú byť najmä povstalci bojujúci proti Islamskému štátu, ktorých podporuje Turecko.

Predstaviteľ ľudskoprávnej organizácie známej ako Miestne koordinačné výbory uviedol, že výbuch spôsobila nálož umiestnená v taške na sýrskej strane hraníc s Tureckom.

Bližšie informácie o incidente ani jedna z ľudskoprávnych organizácií nepriniesla.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.