Orbán si pozrel cvičenie príslušníkov Centra boja proti terorizmu

Maďarský premiér Viktor Orbán Foto: TASR/AP

Budapešť 6. októbra (TASR) - Maďarská vláda priamo sleduje prípravu príslušníkov Centra boja proti terorizmu (TEK) a venuje pozornosť ich vybaveniu, povedal dnes predseda maďarskej vlády Viktor Orbán.

Cvičenie TEK si premiér pozrel v dnešných ranných hodinách na stanici budapeštianskeho metra pri Štadióne Ferenca Puskása. Podľa agentúry MTI pri tejto príležitosti podotkol, že Maďarsko je už "dosť serióznou" krajinou na to, aby vojakom, policajtom a všetkým účastníkom boja proti terorizmu dokázalo poskytnúť prostriedky a pozornosť, akú poskytujú v ktorejkoľvek rozvinutej západoeurópskej krajine.

Pri teroristických útokoch je podľa Orbána najšokujúcejšou vecou krátkosť času. "Bombový útok na ulici Teréz körút (koncom septembra) prebehol za osem sekúnd. Príslušníci TEK sa musia celé roky pripravovať, aby prípadne iba jeden raz mohli zabrániť podobnej akcii," povedal predseda vlády.

Orbán ďalej poznamenal, že výcvik príslušníkov je veľmi ťažký, a preto ich vyzval na trpezlivosť a vytrvalosť. Zároveň poďakoval hosťom z Poľska, Česka a Slovenska za účasť na dnešnom cvičení.

Pri bombovom útoku na Teréz körúte utrpeli 24. septembra ťažké zranenia dvaja policajti.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.