Kórea: Tajfún Čaba si vyžiadal najmenej šesť obetí na životoch

Záchranári pomáhajú miestnym obyvateľom, ktorí sa brodia cez zaplavenú ulicu po vyčíňaní tajfúnu Čaba v juhokórejskom meste Ulsan 5. októbra 2016. Tajfún priniesol v stredu prívalové dažde a smeruje na ďalšie mestá na juhu krajiny a ostrov Jeju, ktorý sa nachádza zhruba 85 km od južného pobrežia Južnej Kórey. Foto: TASR /AP

Soul 6. októbra (TASR) - Najmenej šesť obetí na životoch a štyroch nezvestných si vyžiadal tajfún Čaba, ktorý tento týždeň zasiahol Južnú Kóreu. S odvolaním sa na vyhlásenia tamojšieho ministerstva verejnej bezpečnosti o tom dnes informovala agentúra AP.

Tajfún sprevádzaný silným vetrom priniesol v priebehu utorka a stredy do juhovýchodnej časti Južnej Kórey a na ostrov Čedžu výdatné zrážky. Búrka sa nakoniec rozptýlila pri východnom pobreží Kórey.

Jedna zo šiestich obetí podľa ministerstva zahynula po páde z vlnolamu a ďalšia spadla zo strechy domu. Približne 200 ľudí sa pre tajfún ocitlo bez strechy nad hlavou a asi 229.000 domácností bolo dočasne bez elektrického prúdu. Čaba zároveň zaplavil stovky domov, obchodov a tovární.

Koncom augusta zasiahol severnú časť Severnej Kórey tajfún Lionrock. Spôsobil rozsiahle záplavy, v dôsledku ktorých prišlo o život vyše 130 ľudí a ďalších 400 je doposiaľ nezvestných. Záplavy podľa odhadov Červeného kríža zároveň pripravili o strechu nad hlavou približne 70.000 Severokórejčanov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.