PREMIÉR: Kováčov štátny pohreb sa pripravuje, bude dôstojnou rozlúčkou

Ilustračné foto. Foto: TASR/Andrej Galica

Bratislava 6. októbra (TASR) - Štátny pohreb bývalého slovenského prezidenta Michala Kováča sa pripravuje. Vláda dnes k nemu prijme rozhodnutia. Potvrdil to premiér Robert Fico, ktorý chce, aby bol pohreb dôstojnou rozlúčkou s významným človekom, akým exprezident bol.

"Bol to náš prvý slovenský prezident a treba sa k tomu tak aj postaviť," vyhlásil Fico.

S Michalom Kováčom ho spájali podľa jeho slov vynikajúce medziľudské vzťahy. Fico si spomína na viaceré stretnutia s exprezidentom. "Veľmi živo sa zaujímal o veci a zostal v ňom taký silný ľudský rozmer. To ma na ňom vždy zaujímalo," poznamenal premiér.

Prvý slovenský prezident Michal Kováč zomrel v stredu (5. 10.) o 19.50 h vo veku 86 rokov v Nemocnici svätého Michala v Bratislave na zlyhanie srdca. O konaní štátneho pohrebu rozhodne vláda. Má sa vytvoriť špeciálna štátna komisia na prípravu a zabezpečenie štátneho pohrebu a vypracuje sa špeciálny protokolárny poriadok ku konkrétnej príležitosti. Príprava štátneho pohrebu sa má konať v súlade s prianím rodiny zosnulého.

Vlajky na hrade aj pred parlamentom budú stiahnuté na pol žrde

Vlajky na Bratislavskom hrade, ako aj pred budovou Národnej rady (NR) SR, budú dnes na znak úcty a spomienky na exprezidenta Michala Kováča stiahnuté na pol žrde. NR SR o tom informuje na sociálnej sieti.

Predseda parlamentu Andrej Danko (SNS) uviedol, že správu o úmrtí prvého slovenského prezidenta Michala Kováča prijal s ľútosťou. "Verím, že jeho odkaz, jeho pôsobenie, jeho práca, zostane navždy v našich srdciach ako odkaz politika oddaného službe svojmu národu," dodal Danko.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.