Ministri financií budú diskutovať o klíme, podvodoch a zdravotníctve

Ilustračné foto Foto: TASR/Michal Svítok

Brusel 7. októbra (TASR) - Financovanie opatrení v oblasti zmeny klímy, boj proti podvodom a financovanie zdravotnej starostlivosti. Hlavné témy zasadnutia Rady pre hospodárske a finančné záležitosti, ktoré sa koná budúci týždeň v utorok v Luxemburgu, dnes predstavil stály predstaviteľ Slovenskej republiky pri EÚ Peter Javorčík.

Únijní ministri financií v Luxemburgu prijmú závery o financovaní opatrení na zmenu klímy v súvislosti s klimatickou konferenciou OSN v marockom Marrákeši, ktorá sa začne 7. novembra. Hlavným bodom tejto konferencie bude implementácia a plnenie záväzkov, ktoré si v otázke boja proti klimatickým zmenám predsavzali jednotlivé štáty.

Predsedníctvo Rady a Európska komisia ministrom financií predstavia výsledky zasadnutí skupiny G20 a Medzinárodného menového fondu, ktoré sa tento týždeň konajú vo Washingtone.

Predmetom debaty budú aj systémy zdravotnej starostlivosti v EÚ a ich dlhodobá finančná udržateľnosť.

Ministri dostanú informácie o stave rokovaní o návrhu smernice na boj proti podvodom poškodzujúcim finančné záujmy Únie. Hoci má túto smernicu na starosti Rada pre spravodlivosť a vnútorné veci, ministri financií budú diskutovať o tom, či by mala obsahovať aj podvody s daňou z pridanej hodnoty.

Ďalšími témami budú výsledky pondelňajšieho zasadnutia Euroskupiny, Pakt stability a rastu, nadmerný rozpočtový deficit Portugalska a Španielska a perspektívne aj banková únia.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.