Trump na videu rozpráva oplzlosti, chváli sa zdatnosťou vo zvádzaní

Republikánsky prezidentský kandidát Donald Trump Foto: TASR/AP

Washington 8. októbra (TASR) - Americké médiá v piatok obletelo video, na ktorom republikánsky kandidát na prezidenta Donald Trump trúsi chlipné poznámky o ženských intímnych partiách, chváliac sa svojím majstrovstvom pri zvádzaní žien.

Video natočené pred jedenástimi rokmi zverejnil denník Washington Post na svojej internetovej stránke. Zachytáva Trumpa v rozhovore s rozhlasovým a televíznym moderátorom Billym Bushom počas cesty špeciálnym autobusom s logom jeho televíznej šou. Vo videu ukazujúcom príjazd autobusu pred televízne štúdiá najprv vedú Trump s Bushom pikantný rozhovor vo vozidle a po vystúpení sa zvítajú s herečkou Arianne Zuckerovou.

Trump pravdepodobne nevedel, že rozhovor vnútri autobusu niekto nahrával. Video pochádza z obdobia niekoľko mesiacov po tom, čo si Trump zobral svoju tretiu manželku Melaniu.

V autobuse Trump rozpráva Bushovi o jednom svojom neúspešnom pokuse zviesť istú vydatú ženu, pričom nešetrí lascívnymi výrazmi.

Medzitým z okna zbadajú Zuckerovú a Trump začne uznanlivo híkať. "Zobral som si nejaké tik-taky pre prípad, že by som ju začal bozkávať ... Vieš, krásne ženy ma automaticky priťahujú - skrátka ich začnem bozkávať. Je to ako magnet. Skrátka idem bozkávať. Vôbec nečakám," hovorí.

"Ak si hviezda, tak ti to dovolia. Môžeš si dovoliť čokoľvek," pokračuje Trump a dodáva, že tým myslí aj obchytkávanie cudzích žien na chúlostivých miestach.

V písomnej reakcii na zverejnené video Trump v noci nadnes vyhlásil, že sú to iba o "žartíky zo šatne" a navyše spred mnohých rokov.

"Bill Clinton mi na golfe rozprával oveľa horšie veci. Toto sa na to vôbec nechytá," vyhlásil Trump. "Ospravedlňujem sa však, ak sa to niekoho dotklo," dodal.

Trumpova demokratická súperka Hillary Clintonová ho v reakcii na Twitteri nešetrila: "Toto je hrozné. Nesmieme dovoliť, aby sa takýto človek stal prezidentom."

Demokratický kandidát na viceprezidenta Tim Kaine bol ešte expresívnejší. "Dvíha sa mi z toho žalúdok," povedal novinárom počas kampane v Las Vegas.

Trumpovo ospravedlnenie

Republikánsky prezidentský kandidát Donald Trump dnes ráno vyhlásil, že jeho vulgárne výroky o ženách boli "nesprávne", ospravedlnil sa za ne a prisľúbil, že "bude lepším mužom".

Trump tak reagoval na video z roku 2005 zverejnené v piatok americkým denníkom Washington Post a televíziou NBC News, na ktorom sa chvastá, že bozkával, obchytkával a pokúšal sa mať pohlavný styk so ženami, pričom nešlo o jeho manželku.

"Povedal som a urobil veci, ktoré ľutujem, a (v piatok) zverejnené slová na videu starom vyše desať rokov sú jedny z nich. Ospravedlňujem sa," uviedol Trump v reakcii na jeden a pol minútovom videu vo vyhlásení, ktoré zverejnil na sociálnej sieti Facebook. "Ľudia, ktorí ma poznajú, vedia, že taký nie som," citovali ho tlačové agentúry AP a DPA.

Trump pokračoval, že sa odvtedy už zmenil a kauza okolo jeho výrokov nie je "ničím iným než odvádzaním pozornosti od dôležitých záležitostí, ktorým dnes čelíme".

Republikánsky kandidát uviedol, že bývalý prezident USA Bill Clinton "zneužíval ženy" a jeho demokratická súperka Hillary Clintonová "šikanovala, napádala, zahanbovala a zastrašovala manželove obete".

Trump uviedol: "Povedzme si to otvorene, veď žijeme v skutočnom svete."

Prezidentský kandidát ďalej vyhlásil, že síce povedal niekoľko "hlúpostí", ale Clintonovci urobili "horšie veci".

Newyorský miliardár na záver dodal: "Budeme o tom ešte v nasledujúcich dňoch debatovať."

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.